Nattcup 19.09.2017



A 6.1 km B 4.2 km C 2.5 km D 1.4 km Bana 5

A 6.1 km

  (Startat: 13, Utgick: 1, Diskvalificierat: 0)

   1. Emil Johansson              IF Brahe                      59.20
   2. Timo Hongell                Kokkolan Suunnistajat         59.35       +15
   3. Emil Jansson                IK Falken                   1.01.55     +2.35
   4. Kenneth Grankull            IK Kronan                   1.02.53     +3.33
   5. Räbb Rainer                 Gamlakarleby IF             1.10.08    +10.48
   6. Mathias Henriksson          IK Falken                   1.11.52    +12.32
   7. Tuomas Hyyppä               Kokkolan Suunnistajat       1.16.16    +16.56
   8. Myrskog Ellen               IK Kronan                   1.18.26    +19.06
   9. Tor-Björn Wiklund           Si-Su/IK Falken             1.19.29    +20.09
  10. Kari Myllymäki              Kokkolan Suunnistajat       1.24.40    +25.20
  11. Patrik Nyman                IF Brahe                    1.27.55    +28.35
  12. Bernt Slotte                OK Botnia                   1.30.15    +30.55
  DNF Seppo Jylhä                                              Utgick

A 6.1 km B 4.2 km C 2.5 km D 1.4 km Bana 5

B 4.2 km

  (Startat: 18, Utgick: 3, Diskvalificierat: 0)

   1. Filip Brunell               OK Trian                      32.40
   2. Otto Gripenberg             IF Brahe                      42.07     +9.27
   3. Forsell Gustav              OK Botnia                     42.28     +9.48
   4. Stefan Stubb                IK Falken                     42.54    +10.14
   5. Lina Lindfors               IK Falken                     47.02    +14.22
   6. Terho Taarna                Kokkolan Suunnistajat         51.19    +18.39
   7. Erkki Koivukangas           Kokkolan Suunnistajat         52.17    +19.37
   8. Jaana Grankull              ISSöderby                     58.01    +25.21
   9. Jukka Määttälä                                            59.24    +26.44
  10. Tom Grön                    IF Brahe                      59.38    +26.58
  11. Jari Sjöström               IF Brahe                    1.00.17    +27.37
  12. Mikael Norrbo               Abilita                     1.01.02    +28.22
  13. Bo Österbacka               IF Minken                   1.01.47    +29.07
  14. Håkan Björklund             IK Falken                   1.08.18    +35.38
  15. Joakim Hansen               OK Botnia                   1.11.22    +38.42
  DNF Ida Joensuu                 IF Brahe                     Utgick
  DNF Ari Leppänen                                             Utgick
  DNF Simon Öst                   IK Falken                    Utgick

A 6.1 km B 4.2 km C 2.5 km D 1.4 km Bana 5

C 2.5 km

  (Startat: 16, Utgick: 4, Diskvalificierat: 0)

   1. Hansen Amanda               OK Botnia                     35.47
   2. Sven-Olof Backman           IK Falken                     38.13     +2.26
   3. Kati Nynäs                  OK Botnia                     39.11     +3.24
   4. Alexander Ena               IK Falken                     48.05    +12.18
   5. Rosa Myrskog                IK Kronan                     50.30    +14.43
   6. Hästbacka Mikael            OK Terjärv                    50.49    +15.02
   7. Anders Nyberg               IK Kronan                     51.41    +15.54
   8. Susanne Back                IK Falken                     52.03    +16.16
   9. Gunilla Björklund           IK Falken                     57.00    +21.13
  10. Brita Forsman               IK Falken                     58.43    +22.56
  11. Jukka Aaltonen              IF Brahe                    1.13.06    +37.19
  DNF Valter Joensuu              IF Brahe                     Utgick
    - Anneli/Jakob Öst Lövsund                             Ingen sluttid
  DNF Pauli Korva                 Kokkolan Suunnistajat        Utgick
  DNF Liina Viitasaari            Kokkolan Suunnistajat        Utgick
  DNF Lina Hyyppä                 Kokkolan Suunnistajat        Utgick

A 6.1 km B 4.2 km C 2.5 km D 1.4 km Bana 5

D 1.4 km

  (Startat: 14, Utgick: 1, Diskvalificierat: 0)

   1. Rasmus Huhtamäki            Pietarsaaren Hiihtäjät        15.27
   2. Tuija Jansson               IK Falken                     16.18       +51
   3. Lukas Jansson               IK Falken                     16.26       +59
   4. Mats Sundqvist              IK Falken                     17.38     +2.11
   5. Björn Forsell               OK Botnia                     20.37     +5.10
   6. Nynäs Amanda                OK Botnia                     20.38     +5.11
   7. Ellinor Skog                IK Falken                     25.34    +10.07
   8. Ida Sundqvist               IK Falken                     36.10    +20.43
   9. Mira Lindfors               IK Falken                     36.47    +21.20
  10. Marina Sundqvist            IK Falken                     37.11    +21.44
  11. Ivar Sundqvist              IK Falken                     37.30    +22.03
  12. Kevin Lindfors              IK Falken                     37.31    +22.04
  13. Jesper Lindfors             IK Falken                     37.47    +22.20
  DNF Mirja Harald                IK Falken                    Utgick

A 6.1 km B 4.2 km C 2.5 km D 1.4 km Bana 5

Bana 5

  (Startat: 1, Utgick: 1, Diskvalificierat: 0)

  DNF Lucas Hansen                OK Botnia                    Utgick