IK Falken nationell ol 9.5.2015

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H21A : 9,4 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    26   Koivumäki Lauri                 Kokkolan Suunnistajat                  1:06:26
  2.    30   Hongell Esa                     Kokkolan Suunnistajat                  1:06:39         +13
  3.    33   Lövsund Johan                   OK Botnia                              1:06:41         +15
  4.    27   Kujala Jouni                    SK Pohjantähti                         1:07:52       +1:26
  5.    31   Fränti Arto                     Ylistaron Kilpa-Veljet                 1:08:20       +1:54
  6.    24   Isokoski Teppo                  Kokkolan Suunnistajat                  1:08:52       +2:26
  7.    22   Hongell Timo                    Kokkolan Suunnistajat                  1:11:49       +5:23
  8.    21   Ketonen Miikka                  Kokkolan Suunnistajat                  1:12:06       +5:40
  9.    32   Poutanen Mikko                  Kokkolan Suunnistajat                  1:12:34       +6:08
 10.    28   Kukkola Mikko                   Kokkolan Suunnistajat                  1:16:01       +9:35
 11.    23   Snickars Caj                    Solf IK                                1:16:20       +9:54
 12.    34   Pajukangas Mikko                Kaustisen Pohjan-Veikot                1:16:25       +9:59
 13.    25   Vesterback Jonas                Malax IF                               1:20:44      +14:18
 14.    29   Norrback Oskar                  Malax IF                               1:50:48      +44:22

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H21C : 4,1 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   141   Öhman Andreas                   Malax IF                                 38:18
  2.   140   Skog Mattias                    OK Terjärv                               45:10       +6:52

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H35 : 8,2 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   110   Hakomäki Kimmo                  Vaasan Suunnistajat                    1:24:56

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H40 : 8,2 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   120   Perus Jens                      Närpes OK                              1:03:52
  2.   118   Nyman Patrik                    IF Brahe                               1:12:30       +8:38
  3.   116   Isomäki Tommi                   Pietarsaaren Hiihtäjät                 1:17:23      +13:31
  4.   121   Hahn Aleksis                    Solf IK                                1:27:56      +24:04
  5.   119   Spets Dan-Olav                  IK Kronan                              1:35:20      +31:28
       115   Jylkkä Marko                    Ylivieskan Kuula                      Ei läht.
       117   Leppäniemi Esa                  Vetelin Urheilijat                    Ei läht.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H45 : 6,0 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.     5   Wikblom Tomas                   IF Minken                                41:24
  2.     7   Räbb Rainer                     Pargas IF                                43:14       +1:50
  3.    14   Grön Kaj                        IF Brahe                                 44:50       +3:26
  4.     9   Peltoniemi Vesa                 Kaustisen Pohjan-Veikot                  46:15       +4:51
  5.     4   Joensuu Tommy                   IF Brahe                                 47:54       +6:30
  6.     3   Nivala Jarmo                    Ylivieskan Kuula                         48:14       +6:50
  7.    12   Kujanpää Marko                  Alajärven Ankkurit                       50:41       +9:17
  8.    10   Strandvall Sören                IF Minken                                50:43       +9:19
  9.    13   Pietiläinen Ilpo                SK Pohjantähti                           53:34      +12:10
 10.     2   Kuusikko Marko                  Saloisten Reipas                         53:56      +12:32
 11.     1   Lillhonga Robert                Gamlakarleby IF                          59:12      +17:48
 12.    11   Björklund Tom                   OK Botnia                              1:02:15      +20:51
 13.     8   Forsman Kristian                IF Brahe                               1:06:58      +25:34
         6   Viitasaari Tommi                Kokkolan Suunnistajat                     Hyl.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H50 : 5,9 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   240   Stenlund Tom                    IF Brahe                                 46:43
  2.   247   Stenlund Dan                    IF Brahe                                 46:51          +8
  3.   246   Katajamäki Arto                 Suunta Jurva                             50:40       +3:57
  4.   241   Kattelus Matti                  Lapuan Virkiä                            52:33       +5:50
  5.   244   Saukkokangas Aki-Vesa           Kortesjärven Järvi-Veikot                54:07       +7:24
  6.   242   Hakala Eero                     IF Femman                                58:11      +11:28
  7.   245   Kattilakoski Jarmo              Kokkolan Suunnistajat                  1:03:22      +16:39
       243   Lehtinen Tapio                  Pietarsaaren Hiihtäjät                    Hyl.
       248   Harju Kai                       Kannuksen Ura                         Ei läht.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H55 : 5,9 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   263   Helander Rolf                   Oulaisten Huima                          47:30
  2.   255   Hakala Heikki                   Kortesjärven Järvi-Veikot                47:41         +11
  3.   256   Toppari Reijo                   Kauhavan Wisa                            48:27         +57
  4.   262   Vallbacka Heikki                Kortesjärven Järvi-Veikot                49:32       +2:02
  5.   265   Pajukangas Tauno                Kaustisen Pohjan-Veikot                  49:53       +2:23
  6.   261   Tamminen Hannu                  Suunta Jurva                             50:19       +2:49
  7.   258   Hautala Eero                    Kortesjärven Järvi-Veikot                53:30       +6:00
  8.   259   Mattila Timo                    Kaustisen Pohjan-Veikot                1:02:40      +15:10
  9.   257   Toivonen Jari                   Epilän Esa                             1:06:38      +19:08
 10.   260   Paananen Jarmo                  Saloisten Reipas                       1:10:36      +23:06
       264   Tamminen Heikki                 Suunta Jurva                              Hyl.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H60 : 5,5 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    74   Airaksinen Risto                Oulun Tarmo                              47:12
  2.    76   Herttua Martti                  Lapuan Virkiä                            48:48       +1:36
  3.    80   Lillsjö Bengt                   Malax IF                                 49:39       +2:27
  4.    70   Lövsund Bengt                   OK Botnia                                51:02       +3:50
  5.    82   Hakomäki Juhani                 Lapuan Virkiä                            52:13       +5:01
  6.    75   Nylund Sven-Olof                OK Botnia                                53:55       +6:43
  7.    72   Joki Sauli                      Vetelin Urheilijat                       54:53       +7:41
  8.    81   Hongell Harri                   Kokkolan Suunnistajat                    55:26       +8:14
  9.    77   Myllymäki Ari                   Kaustisen Pohjan-Veikot                  56:30       +9:18
 10.    71   Nurisalo Seppo                  Kokkolan Suunnistajat                    57:16      +10:04
 11.    83   Österbacka Bo                   IF Minken                                57:38      +10:26
 12.    78   Torrkulla Tage                  OK Botnia                              1:00:13      +13:01
 13.    84   Törmälä Samuli                  Ylivieskan Kuula                       1:02:07      +14:55
 14.    73   Jylkkä Markku                   Ylivieskan Kuula                       1:04:15      +17:03
 15.    79   Kronberg Håkan                  IF Femman                              1:16:09      +28:57

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H65 : 4,1 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   147   Nynäs Henning                   IF Brahe                                 34:43
  2.   153   Hartvik Seppo                   Malax IF                                 35:50       +1:07
  3.   152   Kattilakoski Eero               Kaustisen Pohjan-Veikot                  42:48       +8:05
  4.   145   Pajukangas Heikki               Kaustisen Pohjan-Veikot                  43:04       +8:21
  5.   149   Pienimäki Kari                  Rasti-Jussit                             43:31       +8:48
  6.   146   Williamsson Bo-Göran            Vaasan Suunnistajat                      44:54      +10:11
  7.   151   Kujanpää Heikki                 Alajärven Ankkurit                       51:03      +16:20
  8.   148   Grannabba Gustav                OK Botnia                                52:18      +17:35
  9.   150   Finnilä Mauri                   Vetelin Urheilijat                       52:47      +18:04

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H70 : 3,3 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   214   Mäkinen Juhani                  Saloisten Reipas                         28:51
  2.   213   Torrkulla Roy                   IF Minken                                31:33       +2:42
  3.   211   Pietiläinen Erkki               Perämeren Rasti                          35:56       +7:05
  4.   212   Korva Pauli                     Kokkolan Suunnistajat                    36:22       +7:31
  5.   217   Pått Frans                      IF Minken                                38:06       +9:15
  6.   216   Lähdekorpi Mauri                IF Femman                                38:38       +9:47
  7.   215   Wikblom Yngve                   IF Minken                                50:45      +21:54
  8.   210   Staffans Per-Erik               Vörå IF                                1:01:44      +32:53

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H75 : 2,6 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   175   Storm Sven-Olof                 IF Femman                                26:19
  2.   173   Hjerpe Lars                     IF Femman                                29:00       +2:41
  3.   172   Patana Tapio                    Vetelin Urheilijat                       29:11       +2:52
  4.   171   Sandvik Klas                    OK Terjärv                               32:19       +6:00
  5.   170   Kielinen Erkki                  Kortesjärven Järvi-Veikot                33:40       +7:21
  6.   174   Luoma Antti                     Kortesjärven Järvi-Veikot                36:56      +10:37

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H80 : 2,6 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   176   Ylipelkola Erkki                Kortesjärven Järvi-Veikot              1:02:53

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H85 : 2,6 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   180   Löfroth Thor                    IK Kronan                                53:26

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H20 : 8,2 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   105   Huuha Aleksi                    Oulaisten Huima                        1:15:55

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H18 : 6,0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    62   Hansén Linus                    OK Botnia                                47:04
  2.    60   Johansson Axel                  IF Brahe                                 53:57       +6:53
  3.    63   Nivala Kari                     Ylivieskan Kuula                       1:02:02      +14:58
  4.    61   Lillhonga Leander               Gamlakarleby IF                        1:07:09      +20:05

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H16 : 4,1 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   276   Nurmela Joose                   Kokkolan Suunnistajat                    31:50
  2.   279   Kronqvist Emil                  Kokkolan Suunnistajat                    37:10       +5:20
  3.   278   Johansson Emil                  IF Brahe                                 38:27       +6:37
  4.   277   Lillhonga Kevin                 Gamlakarleby IF                          42:20      +10:30
  5.   275   Mylläri Lucas                   Närpes OK                                55:08      +23:18

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H14 : 3,2 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   302   Forsell Mickel                  OK Botnia                                24:26
  2.   305   Koivumäki Olli                  Kokkolan Suunnistajat                    25:46       +1:20
  3.   301   Gripenberg Otto                 IF Brahe                                 26:31       +2:05
  4.   303   Udell Robin                     Solf IK                                  30:30       +6:04
  5.   304   Björklund Axel                  OK Botnia                                35:43      +11:17
  6.   306   Kullman Hannes                  IK Falken                                36:48      +12:22

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H13 : 2,5 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   343   Jansson Emil                    IK Falken                                21:29
  2.   341   Höglund Josef                   IK Falken                                23:15       +1:46
  3.   342   Strandvall Evert                IF Minken                                23:57       +2:28

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H12A : 2,2 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   319   Sankelo Sampo                   Kortesjärven Järvi-Veikot                19:16
  2.   322   Forsell Gustav                  OK Botnia                                20:00         +44
  3.   321   Ekola Juuso                     Alahärmän Kisa                           24:04       +4:48
  4.   313   Sankelo Verneri                 Kortesjärven Järvi-Veikot                24:47       +5:31
  5.   317   Häggman Aaron                   IF Femman                                25:06       +5:50
  6.   316   Ylihärsilä Ville                Alahärmän Kisa                           28:28       +9:12
  7.   311   Ruotsala Ville                  Alahärmän Kisa                           28:37       +9:21
  8.   312   Kuusikko Miska                  Saloisten Reipas                         31:53      +12:37
  9.   314   Krook Tim                       IK Falken                                44:13      +24:57
       318   Hansén Lucas                    OK Botnia                                 Hyl.
       315   Björklund Aron                  OK Botnia                             Ei läht.
       320   Brock Gavin                     Kokkolan Suunnistajat                 Ei läht.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H12B : 2,0 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   376   Lindgren Oscar                  IF Femman                                23:25
  2.   374   Höglund Herman                  IK Falken                                24:37       +1:12
  3.   372   Ylihärsilä Aatu                 Alahärmän Kisa                           25:38       +2:13
  4.   373   Loo Andreas                     IF Femman                                27:58       +4:33
       371   Granlund Hannes                 IF Minken                                 Hyl.
       375   Ylihärsilä Roni                 Alahärmän Kisa                            Hyl.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

H10RR : 2,4 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   411   Udell Oliver                    Solf IK                                  12:53
  2.   413   Hahn Felix                      Solf IK                                  13:24         +31
  3.   400   Lindfors Jesper                 IK Falken                                15:21       +2:28
  4.   409   Friman Ben                      Solf IK                                  17:28       +4:35
  5.   408   Biskop Axel                     IK Kronan                                20:21       +7:28
  6.   405   Krook Rasmus                    IK Falken                                20:26       +7:33
  7.   402   Jansson Lukas                   IK Falken                                21:02       +8:09
  8.   401   Österbacka Robin                IF Femman                                22:59      +10:06
  9.   502   Häggman Iivar                   IF Femman                                26:28      +13:35
 10.   404   Seppälä Paavo                   IF Femman                                27:35      +14:42
 11.   407   Lindfors Hugo                   IK Falken                                28:34      +15:41
 12.   412   Lindfors Kevin                  IK Falken                                30:01      +17:08
 13.   410   Bergqvist Simon                 IK Falken                                31:08      +18:15
 14.   406   Ruotsala Valtteri               Alahärmän Kisa                           31:50      +18:57
 15.   403   Snåre Kristoffer                IK Kronan                                33:39      +20:46

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D21A : 6,0 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

  1.    46   Pulkkinen Jaana                 Ylistaron Kilpa-Veljet                   46:11
  2.    42   Högland Ida                     IF Brahe                                 56:27      +10:16
  3.    41   Sandell Eva-Lina                IK Kronan                                58:51      +12:40
  4.    45   Åstrand Ulla-Maria              OK Botnia                              1:12:25      +26:14
        44   Fränti Eeva-Maria               Ylistaron Kilpa-Veljet                   Kesk.
        43   Huuha Anni                      Oulaisten Huima                           Hyl.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D21C : 2,6 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   166   Asmundela Maija                 Kannuksen Ura                            29:53
  2.   167   Björklund Majbritt              OK Botnia                                33:18       +3:25
  3.   165   Udell Tina                      Solf IK                                  52:28      +22:35

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D35 : 5,9 km

 (Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

       235   Orjala Elina                    Kokkolan Suunnistajat                 Ei läht.
       236   Tikkakoski Heidi                Vetelin Urheilijat                    Ei läht.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D40 : 5,5 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   270   Johansson Malin                 IF Brahe                                 58:26
  2.   271   Nynäs Kati                      OK Botnia                              1:00:12       +1:46
  3.   273   Grankull Jaana                  IK Kronan                              1:01:57       +3:31
  4.   272   Sillanpää Elina                 SK Pohjantähti                         1:12:40      +14:14

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D45 : 5,5 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    95   Tilvis Aija                     RasTiimi                                 50:07
  2.    92   Strandberg Annika               IF Femman                                57:38       +7:31
  3.    94   Perkkalainen Johanna            Epilän Esa                             1:01:50      +11:43
  4.    90   Granlund Elisabeth              IF Minken                              1:34:53      +44:46
        93   Snickars Virpi                  Solf IK                               Ei läht.
        91   Åman Veronica                   OK Botnia                             Ei läht.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D50 : 4,1 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   164   Katajamäki Tuija                Kauhavan Wisa                            40:27
  2.   162   Ekdahl Pirkko                   Nivalan Suunnistajat                     42:15       +1:48
  3.   163   Blomqvist Ann-Catrine           IF Minken                              1:05:26      +24:59
  4.   160   Friman Rose-Maj                 Solf IK                                1:12:48      +32:21
       161   Stenlund Lena                   IF Brahe                                  Hyl.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D55 : 3,3 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   228   Toivonen Merja                  Epilän Esa                               39:34
  2.   229   Kiiskinen Gunnevi               Tampereen Pyrintö                        39:45         +11
  3.   225   Mattila Airi                    Kaustisen Pohjan-Veikot                  42:11       +2:37
  4.   227   Ylipelkola Eeva-Liisa           Kortesjärven Järvi-Veikot                44:07       +4:33
  5.   226   Pöyhönen Lea                    Vetelin Urheilijat                       44:22       +4:48

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D60 : 3,3 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   230   Yliniemi Kaisa                  Nivalan Suunnistajat                     48:27
  2.   231   Lassila Eija                    Vetelin Urheilijat                     1:21:38      +33:11

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D65 : 2,6 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   191   Lähdekorpi Kaija                IF Femman                                32:08
  2.   185   Wikblom Marianne                IF Minken                                32:57         +49
  3.   190   Pått Saga                       IF Minken                                34:02       +1:54
  4.   186   Finnilä Katariina               Vetelin Urheilijat                       38:42       +6:34
  5.   188   Lindgren Carola                 IF Minken                                38:59       +6:51
  6.   187   Stoor Anne                      Kokkolan Suunnistajat                    39:47       +7:39
  7.   192   Granberg Eva                    IF Brahe                                 41:29       +9:21
  8.   189   Thomen Kristina                 IF Brahe                                 52:30      +20:22

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D75 : 2,6 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

       200   Carlson-Wikström Ann-May        Solf IK                                   Hyl.
       201   Snellman Gunnel                 IF Brahe                                  Hyl.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D20 : 5,9 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   208   Nivala Jenna-Maria              Ylivieskan Kuula                       1:15:02

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D16 : 3,3 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   207   Myrskog Linnea                  IK Kronan                                29:39
  2.   206   Biskop Greta                    Kokkolan Suunnistajat                    42:47      +13:08
  3.   205   Snickars Fia                    Solf IK                                  44:46      +15:07

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D14 : 2,5 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   362   Lindgren Hanna                  IF Femman                                25:19
  2.   363   Siironen Ella                   Kokkolan Suunnistajat                    26:31       +1:12
  3.   364   Björklund Louise                IK Falken                                30:11       +4:52
  4.   365   Lindvall Andrea                 IK Kronan                                33:26       +8:07
  5.   361   Granlund Linda                  IF Minken                                43:26      +18:07

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D13 : 2,4 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   357   Järviluoma Tuuli                Nivalan Suunnistajat                     22:39
  2.   355   Lammi Tara                      Kauhavan Wisa                            24:05       +1:26
  3.   354   Hansén Amanda                   OK Botnia                                24:09       +1:30
  4.   356   Granlund Linnea                 IF Minken                                24:55       +2:16
  5.   352   Haikara Sanni                   Nivalan Suunnistajat                     32:10       +9:31
  6.   351   Blomqvist Lisette               IF Minken                                35:23      +12:44
  7.   353   Österbacka Rebecca              IF Femman                                36:09      +13:30

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D12A : 2,2 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   335   Hahn Olivia                     Solf IK                                  23:01
  2.   334   Jansson Mia                     IK Falken                                26:12       +3:11
  3.   333   Björklund Sandra                IK Falken                                28:06       +5:05
  4.   331   Björklund Cecilia               IK Falken                                32:09       +9:08
       332   Myrskog Rosa                    IK Kronan                             Ei läht.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D12B : 2,0 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   382   Hahtokari Janica                IK Kronan                                23:30
  2.   383   Viitasaari Liina                Kokkolan Suunnistajat                    26:04       +2:34
  3.   384   Lindvall Jessica                IK Kronan                                29:53       +6:23
       381   Kattilakoski Ida                Kokkolan Suunnistajat                 Ei läht.

H21A H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85 H20 H18 H16 H14 H13 H12A H12B H10RR D21A D21C D40 D45 D50 D55 D60 D65 D75 D20 D16 D14 D13 D12A D12B D10RR

D10RR : 2,4 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   433   Kullman Thea                    IK Falken                                14:48
  2.   431   Forsell Marion                  OK Botnia                                15:12         +24
  3.   430   Lindfors Karolina               IK Falken                                17:55       +3:07
  4.   428   Järviluoma Pilvi-Sofia          Nivalan Suunnistajat                     18:11       +3:23
  5.   425   Haikara Elsa                    Nivalan Suunnistajat                     20:14       +5:26
  6.   422   Lammi Kira                      Kauhavan Wisa                            20:18       +5:30
  7.   424   Nynäs Amanda                    OK Botnia                                22:17       +7:29
  8.   421   Bergqvist Alva                  IK Falken                                23:20       +8:32
  9.   426   Viitasaari Aada                 Kokkolan Suunnistajat                    24:02       +9:14
  9.   429   Lindgren Ida                    IF Femman                                24:02       +9:14
 11.   434   Dahllund Lina                   IK Falken                                24:37       +9:49
 12.   432   Ylihärsilä Iiris                Alahärmän Kisa                           24:58      +10:10
 13.   427   Ena Mira                        IK Falken                                29:17      +14:29
 14.   420   Nynäs Matilda                   OK Botnia                                30:10      +15:22
 15.   423   Boman Linn                      IK Falken                                39:24      +24:36